Noskaidroti 2012.gada Latvijas čempioni kabeļveikbordā

14. jūlijā, Ādažos, kabeļparkā „Promobius” norisinājās Latvijas čempionāts kabeļveikbordā 2012.

Kopumā sacensībās startēja 35 sportisti 5 grupās. Sacensības tika atklātas ar jaunāko sportistu startu Zēnu un Meiteņu grupās. Jauniešu sniegums uz ūdens bija patīkams pārsteigums, jaunie sportisti demontrēja lielisku triku dažādību un sarežģītību. 2002. gadā dzimušais Ralfs Pilsētnieks, kas ieguva Latvijas čempionātā titulu Zēnu grupā ar savu sniegumu, izdarīja nopietnu pieteikumu šajā sportā. Meiteņu grupā godalgoto titulu izcīnīja Patrīcija Hofmane.

Interesanta cīņa izvērtās Atvērtajā grupā, kur neskatoties uz triku ierobežojumu (šajā grupā sportisti drīkstēja izpildīt trikus līdz noteiktam sarežģītības līmenim), dalībnieki spēja sniegt daudzveidīgus un elpu aizraujošus braucienus. Lai uzvarētu, šajā grupā nācās pacensties un padomāt ne tikai par triku daudzveidību, bet arī par kopējo brauciena kompozīciju un intensitāti, jo tiesneši ņēma vērā visus šos faktorus. Veiksme šoreiz stāvēja līdzās, nu jau Latvijas čempionam Atvērtajā grupā, Arno Geipelim, kurš iegūstot 74,8 punktus, aiz sevis atstāja Jāni Andrējevu (72,45 punktu) un Ričardu Kalnciemu (66,6 punkti).

Sieviešu Pro grupā par pirmo vietu cīnījās Aija Ambrasa un Santa Vēvere. Kabeļveikbordā abas šīs sievietes ir pieteikušas sevi ļoti nopietni, jau iepriekš uzrādot augstus rezultātus, gan pašmāju sacensībās, gan ārvalstu sacensībās. Aija Ambrasa nesen kļuva par sacensību uzvarētāju King of Cabel 2012 (Latvijā). Tomēr šajā vēsturiskajā cīņā par Latvijas čempiones titulu Santa Vēvere bija spēcīgāka. Trešo vietu Sieviešu Pro grupā izcīnīja Karīna Afanasjeva.

Nemazāk kaislīga cīņa uz ūdens bija vērojama Vīriešu Pro grupā. Vīriešu Pro grupā pulcējas kabeļveikborda spice. Sacensībās piedalījās visi labākie Latvijas kabeļveikbordisti, padarot šo cīņu par Latvijas čempiona titulu neaizmirstamu. Sportistiem bija dota iespēja demonstrēt savu meistarību divos braucienos. Šo divu braucienu kopsummā iegūto punktu skaits noteica uzvarētāju. Cīņa bija sīva. Plecu pie pleca sportisti gāja uz uzvaru un līdz pat apbalvošanas ceremonijai, vēl nevarēja nojaust, kurš stāsies uz pjedestāla augstākā pakāpiena. Kā pirmais tika izsaukts Dmitrijs Zeiglišs (84 punkti), iegūstot 3. vietu. Daudzi domāja, ka tieši Dmitrijs būs pirmais. Intriga saglabājās. Pārsteiguma un prieka pilns uz 2. vietas pakāpiena stājās Dāvis Čeže (87,3 punkti). Līdz ar nagiem izcīnīta, tomēr uzvara ir uzvara, pienācās Valteram Ošniekam (88,15 punkti).

Pēc sacensībām Valters atzina, ka konkurence bija sīva un triki ir kļuvuši daudz sarežģītāki, līmenis ir audzis. Neskatoties uz savu veiksmīgo pirmo braucienu, pēc otrā brauciena Valters bija zaudējis cerības uz čempiona titulu, tomēr kopsummā viņam izdevās noturēt savu līdera pozīciju, kļūstot par Pirmo Latvijas čempionu sīvāko sportistu konkurencē.

Latvijas čempioni kabeļveikbordā ir noskaidroti, medaļas sadalītas. Sportisti var būt gandarīti par saviem augstajiem sasniegumiem un turpināt pilnveidot sevi šajā sportā,

REZULTĀTI

About Latvijas Ūdens slēpošanas un veikborda federācija