Mūsējie startē II. Budapeštas kausa izcīņā ūdens slēpošanas slaloma disciplīnā.

Šā gada 13. un 14.augustā notika II. Budapeštas kausa izcīņa ūdens slēpošanas slaloma disciplīnā. Pasākums norisinājās 25km uz dienvidiem no Budapeštas Dunavāršaņ (Dunavarsány) pilsētā, ūdens sporta klubā WATERWORLD jeb SKIWORLD (plašāka informācija par klubu: http://www.skiworld.hu. Sacensībā kopumā piedalījās 33 sportisti no 6 valstīm – Austrija, Krievija, Latvija, Serbija, Slovēnija un Ungārija. Kopumā sacensības noritēja sekojošās grupās:

–          U14 zēni un meitenes (maksimālais ātrums 55km/h);

–          Open vīrieši (maksimālais ātrums 58 km/h);

–          Over 35 sievietes/vīrieši (maksimālais ātrums 55km/h);

–          Over 45 vīrieši (maksimālais ātrums 55km/h);

–          Over 55 vīrieši (maksimālais ātrums 55km/h).

Sacensības tika organizētas 3 apļos. Oficiālais sacensību kuteris – Ski Nautique, kas aprīkots ar GPS sistēmu „Zero Off”. Pirmie divi sacensību apļi notika 13.augustā un 3. aplis 14.augustā. Treniņbraucieni tika organizēti 12.augustā. Kopvērtējuma rezultāti tika noteikti pēc labākā uzrādītā rezultāta no visiem trijiem apļiem.

Bildes uzņēmis austriešu fotogrāfs Henrik Spranz. Vairāk bilžu no sacensībām aplūkojamas www.fotomat.at

Latviju šajās sacensībās pārstāvēja Maksims Lomakins (Over 35 vīrieši grupā) un Raitis Ādamsons (Open vīriešu grupā).

Maksims savā grupā kopvērtējumā ar labāko rezultātu 55km/h / 12m / 2,5 bojas ierindojās 5. vietā astoņu sportisku konkurencē. Šajā grupā uzvarēja ungārs Gābors Nēmets (Gabor Nemeth) ar labāko rezultātu 55km/h / 10.75m / 1 boja, godpilno otro un trešo vietu atbilstoši ieguva Ungārijas sportisti Šāndors Madars (Sandor Madar) ar labāko rezultātu 55km/h / 12m / 4 bojas un Lāslo Jurāš (Laszló Jurás) ar rezultātu 55km/h / 12m / 3,5 bojas.

Raitis Ādamsons ar labāko rezultātu 58km/h / 16m / 4,5 bojas Open grupā ierindojās 10. vietā 12 dalībnieku konkurencē. Open grupā uzvarēja ungārs Šāndors Poči (Sandor Pocsi) ar labāko rezultātu 58km/h / 11.25m / 2 bojas. Otro vietu ieņēma Srdjans Dragičs (Srdjan Dragic) no Serbijas ar labāko rezultātu 58km/h / 12m / 3,5 bojas, bet trešo vietu Ungārijas sportists Gābors Ģuršanski (Gabor Gyursanszky) ar labāko rezultātu 58km/h / 12m / 1,5 bojas (jāpiezīmē, ka Gābors ir viens no labākajiem pasaules ūdens slēpotājiem aiz kabeļa).

Visās grupās sacensību rezultāti patiešām ir blīvi un bieži vien iegūto vietu izšķīra pus boja: Budapest Slalom Cup 2011_results

Laikapstākļi patiešām lutināja ūdens slēpotājus. Gaisa temperatūra turējās ap +30 grādiem. Pirms 2.apļa norises 13.augustā gan iepūta stiprāks vējš, kas nedaudz atsaucās uz sportistu 2.apļa rezultātiem, tomēr kopumā apstākļi bija tuvu perfektiem.

Sacensības tiesāja tiesnešu komanda no Slovākijas. Filmēti tika gan ieejas vārti (pastāvīgi uzstādītas kameras iepretim ieejas/izejas vārtiem, gan arī sportistu braucieni (filmēts tika no laivas). Sacensības norisinājās draudzīgā un uzmundrinošā gaisotnē. Lielākā daļa braucēju sasniedza savus personiskos rekordus un sportistu un skatītāju aplausi un ovācijas netika žēlotas nevienam no sacensību dalībniekiem. Tāpat šī bija lieliska iespēja nodibināt jaunus kontaktus ar citu valstu sportistiem, uzzināt vairāk par ūdens slēpošanu tajās valstīs, kuru sportisti piedalījās šajās sacensībās.

Ar sveicieniem no Budapeštas,

Maksis & Raitis

About Latvijas Ūdens slēpošanas un veikborda federācija