Pasaules veikborda čempionāts 3. diena [ papildināts ar 4 video]

Pēc vakardienas lietus, šis rīts sola karstumu un arī karstas emocijas uz ūdens, jo šodien kvalifikācija paredzēta trim Latvijas izlases sportistiem. Pirmais šodien centīsies kvalificēties Jānis Siders, startējot vissmagākajā grupā – vīriešu atvērtajā, kurā notiek galvenā cīņa par pasaules spēcīgākā veikbordista titulu. Jānis jau kopš iepriekšējās dienas vakara daudz internetā vēro savu apakšgrupas  pārējo 5 konkurentu braukšanas prasmes, jo no 6 apakšgrupā startējošajiem uz nākamo kārtu kvalificējas 2, bet Jānis pēc organizatoru vērtējuma ir izlikts kā 5.

Arī Lauma ir noskaņota kaujinieciski, lai jau pēcpusdienā kopā ar otru Latvijas junioru meiteņu sportisti Maiju Kučinsku cīnītos par iekļūšanu finālā.

Paredzēta  kvalifikācija 2 grupās, kurās katrā startē 6 sportistes un uz pusfinālu kvalificējas 3 labākās no katras. Ironiskā kārtā abas Latvijas sportistes ir ieliktas vienā grupā, kas protams saasina savstarpējo cīņu par iespēju abām iekļūt pasaules čempionāta finālā, tomēr konkurence palīdz sasparoties un jau drīz meitenes varēs noskaidrot savstarpējās attiecības Pasaules veikborda čempionāta brauciena ietvaros.

Jau pēc pāris stundām Jānis ir uz laipas labā noskaņojumā godam pārstāvēt mūsu valsti neskatoties uz spēcīgajiem konkurentiem:

Jānis startē veiksmīgi un pats ir apmierināts ar savu braucienu

Nākamās uz strīpas mūsu meitenes: kā 6. (vājākā) no sešām apakšgrupas ietvaros izlikta Maija, kas domājams neatbilst patiesajam spēku samēram.

Tā arī izrādās – redzot konkurentes kļūst skaidrs, ka ir iespējams cīnīties par vietu finālā. Trīs no sešām meitenēm vispār neizmanto šķēršļus, un braukšanas līmenis ir skatāms, bet triku sarežģītība ir pārspējama.

Maija veic labu braucienu izpildot visus ieplānotos invertos trikus, pieklibo kompozīcija, jo atpakaļceļā izpilda tikai 360 un izmanto abus šķēršļus, varbūt ne tik paŗliecinoši, bet tomēr… Tagad lēmums ir tiesnešu ziņā.

Tiesneši savu lēmumu ir izdarījuši un ir zināms, ka Junioru sieviešu grupas braucējas Maija Kučinska un Lauma Ildena ir veiksmīgi izkļuvušas no apakšgrupas, un cīnīsies tālāk jau pusfinālā par iekļūšanu labāko četriniekā.

Maija Kučinska pēc starta atzina, ka ir izdarījusi visu, lai pārliecināti turpinātu ceļu uz finālu. Taču Lauma, izvērtējot savu sacensību programmu pēc brauciena, konstatēja nepilnības, pie kurām tagad ir jāpiestrādā, lai uzlabotu savu startu pusfinālā ar cerību iekļūt finālā.


Jaunākajiem izlases pārstāvjiem Nikolai Jurkevičai un Jānim Sīpolam, starts nebija tik veiksmīgs kā cerēts, un uzreiz neizdevās izkļūt no apakšgrupas. Tomēr viņiem rīt (15.jūlijā) būs iespēja uzrādīt labu rezultātu Pēdējās iespējas braucienā (Last chance qualification). Līdzīgs scenārijs sagaida arī Jāni Sideru, neskatoties uz to, ka Jānim brauciens bija veiksmīgs.

Konkurēt šāda līmeņa sacensībās, kurās plecu pie pleca cīnās visas veikborda lielvalstis ir grūts uzdevums, to apzinājās arī Jānis jau pirms došanās uz Pasaules veikborda čempionātu, uzstādot par mērķi teicami izpildīt savu programmu un nepalikt pēdējajam. Un šobrīd jau var secināt, ka mērķis Jānim ir sasniegts, lai arī cīņa par augstākas vietas ieņemšanu kopvērtējumā turpināsies rīt (15.jūlijā) Pēdējās iespējas braucienā.

Latvijas izlases startu pasaules čempionātā un ziņas no Milānas atbalsta biedrība Cultural Bridger International.

CBI

1080 reportieru ziņām no Milānas seko:

http://www.1080.lv

http://www.draugiem.lv/1080

http://twitter.com/#!/apvieniba1080

http://www.youtube.com/user/wakeboard1080Latvia

http://www.facebook.com/pages/1080/124593540932007?sk=wall

About Latvijas Ūdens slēpošanas un veikborda federācija