Latvijai medaļa “Pasaules čempionātā veikbordā 2011″

Sensacionāli noslēdzies “Pasaules čempionāts veikbordā 2011″, kas norisinājās Itālijā un uz kuru pirmo reizi devās arī Latvijas veikborda izlase 5 sportistu sastāvā, lai līdzās citām 35 dalībvalstīm, pārstāvētu mūsu valsti četrās vecuma grupās.

Maija Kučinska, kas pārstāvēja Latviju Junioru sieviešu grupā, sīvā konkurencē izcīnīja godalgoto 3. vietu, tā pārvedot mājās bronzu. Savukārt Lauma Ildena noslēdza labāko sešinieku šajā grupā.

Jaunākajiem braucējiem Nikolai Jurkevičai un Jānim Sīpolam, kas startēja vecuma grupās no 10-14 gadiem, sacensības noslēdzās pēc Pēdējās cerības kvalifikācijas. Neuzrādot pietiekami augstu rezultātu kvalifikācijas braucienos, viņiem tika dota iespēja stāties vēlreiz uz starta laipas, lai Pēdējās cerības kvalifikācijā uzrādītu pēc iespējas labākus rezultātu un izkļūtu no apakšgrupas tā turpinot sacensības, tomēr šajā reizē konkurenti izrādījās spēcīgāki un turpmākā sacensība abiem jauniešiem ir noslēgusies.

Arī Jānim Sideram, 4 kārtējam Latvijas čempionam, kas startēja pasaules labāko braucēju vidū Vīriešu grupā, konkurence bija ļoti sīva. Jānis jau pirms došanās uz Pasaules čempionātu veikbordā to apzinājās, uzstādot par mērķi teicami izpildīt savu programmu un cīnīties par iespējami augstāku vietu. Un to Jānim arī veiksmīgi izdevās izdarīt.

PC 2011 Foto 135 (2)

Kopumā Latvijas starti ir vērtējami pozitīvi, to apstiprina arī fakts, ka Latvijas izlase pēc vietu sadalījuma no 35 valstīm ierindojās 12. vietā līdzās Korejai, apsteidzot tādas valstis, kā Nīderlandi, Beļģiju, Zviedriju, Vāciju, Spāniju, Jaunzēlandi , Portugāli un citas.

2011.gada Pasaules čempionāta veikbordā aiz laivas rezultāti (komandu kopvērtējums)

About Latvijas Ūdens slēpošanas un veikborda federācija