Noslēdzies “Latvijas čempionāta veikbordā 2011″ 1. posms

Ir noskaidroti Latvijas veikborda čempionāta 1. posma uzvarētāji.
Sestdien11.jūnijā veikborda klubā WAKE-UP Mazajā Baltezerā norisinājās 2011. gada Latvijas čempionāts veikbordā.
Mazā Baltezera ūdeņus saviļņoja pavisam 26 veikbordisti, pārstāvot dažāda vecuma un līmeņa grupas. Vairākiem dalībniekiem šīs bija pirmās sacensības un te lieti noderēja arī līdzjutēju atbalsts un iedrošinājums.
Pārstiegumiem pilna bija amatieru grupa, kas uzrādīja negaidīti augstu līmeni un ar pārliecību var teikt, ka drīz pro grupas braucējiem konkurence pieaugs. Amatieru grupā godpilno pirmo vietu ieņēma Jānis Ķuzulis aiz sevis attiecīgi atstājot Armandu Krūkli un Juri Kazuli. Neskatoties uz lielo satraukumu, kas valdīja amatieru grupas braucēju vidū pirms pirmā starta sacensībās, pēc tām visi, kā viens atzina, ka ir guvuši patīkamas emocijas un ar iedvesmu gatavosies jau nākamajiem posmiem. Priecē arī, ka šīs grupas celmlauži iedvesmoja un meta izaicinājumu arī krastā palikušajiem amatieriem, pārliecinot viņus, ka neskatoties uz nepārliecinātību par savām spējām, amatieru grupa ir vieta kur tikties tiem braucējiem, kas ir lielā ceļa sākumā.
Runājot par tiem, kas ir lielā ceļa sākumā, nenoliedzami ir jāpiemin bērnu grupa, kas ar katru reizi piepulcē kādu jaunu dalībnieku un šoreiz, grupā līdz 9 gadu vecumam, jau bija 3 braucēji, kas savā starpā tad nu arī sadalīja vietu uz pjedestāla. Godalgotajā 1. vietā ierindojās Alise Krūze, 2. vietā Ralfs Pilsētnieks un 3. vietā Patrīcija Krūze. Tiesa arī mazie līdzjutēji, iedvesmoti no saviem vienaudžiem, jau pieteica savu startu nākamajā posmā, kas būs 13. augustā Piņķos.
Sīva konkurence izvērtās junioru vīriešu grupā, kur apsteidzot līdzšinējos godalgoto vietu ieguvējus uz pjedestāla augstākā pakāpiena kāpa Mikus Bēvalds aiz sevis atstājot Jāni Sipolu un Didzi Gailīti.
Junioru sieviešu grupā 1. vietu ieguva Maija Kučinska, bet 2. Grieta Sīpola.
Līdzīga cīņa kā junioru vīriešu grupā izvērtās arī pro vīriešu grupas braucēju vidū. Jau pagājušā gada veikborda sacensībās savstarpēja konkurence izvērtās starp Jāni Sideru un Vadimu Makaru, kur ar vienu uzvaru vairāk, sezonu noslēdza pozitīvi Jānis Siders. Šogad 1. sacensības šajā duelī ar pluss zīmi noslēdzās Vadimam Makaram, attiecīgi Jāni atstājot 2. vietā. Vīriešu grupas trīnieku pelnīti noslēdza Rūdolfs Gulbis.
Neskatoties uz saulaino laiku un mēreno vēju visas dienas garumā, tieši pirms sieviešu starta sacēlās varens vējš un viļņi. Sieviešu grupas dalībnieces pēc labākās sirdsapziņas, nespēja uzrādīt savu labāko sniegumu, jo cīņa ar nesamērīgi lielajiem viļņiem, ko radīja vējš, izvērtās par prioritāru. Tomēr apstākļi visām bija vienādi un godalgotās vietas tika sadalītas, attiecīgi 1.vietā ierindojot Laumu Ildenu, 2. Inesi Krūzi un 3. Dzintru Krūzi.
Diena pavadīta patīkamā gaisotnē un visi iedvesmoti, apjaušot savu prasmju līmeni sezonas sākumā, izdibinājuši konkurentu spējas nu var mērķtiecīgi gatavoties nākamajiem startiem Latvijas veikborda čempionātā.
Atgadināsim, ka 2. posms norisināsies 13./14. augustā Piņķos, bet noslēdzošais 3. posms 3.septembrī Ādažos.

2011.gada Latvijas čempionāta veikbordā aiz laivas rezultāti

Bildes skatīt šeit

About Latvijas Ūdens slēpošanas un veikborda federācija