Quiksilver Nordic Open Cup atskats

11. septembrī Ādažos pie veikborda kluba Promobius norisinājās vērienīgākais sezonas noslēguma pasākums veikbordā jeb Ziemeļu atklātā kausa izcīņa „Quiksilver Nordic Open Cup 2010”, kas vienkopus pulcēja labākos veikbordistus un visas Latvijas spēcīgākās veikborda komandas.

Sacensības aizsākās ar gājienu cauri Ādažiem, kur dalībnieku parādi vadīja elegantais Red Bull mūzikas auto, no kura Crystral Sound System piepildīja gaisu ar vasarīgām notīm, tā rodot saulainu atmosfēru, kas valdīja visas dienas garumā.IMG_4341

Pirmie sacensību starti veikbordā tika doti 11:30, kad sacensību distancē devās jaunākie dalībnieki, bērni vecumā līdz 9 gadiem. Jaunākā šo sacensību dalībniece bija astoņgadīgā Patrīcija Krūze. Sacensību turpinājumā uz starta viens pēc otra stājās visu grupu dalībnieki: gan zēnu grupa, gan junioru sieviešu, gan junioru vīriešu, tāpat arī sieviešu un vīriešu grupas, kā arī tika pārstāvētas meistaru sieviešu un meistaru vīriešu grupas. Veikborda sacensībās startēja tikai izturīgākie veikbordisti un tika pārstāvēti visi spēcīgākie veikborda klubi un komandas: Veikot.lv, DelaWake, Lāsma Team, Promobius un 1080.

Vērojot veikbrodistu sniegumu uz ūdens, paralēli ikviens gan dalībnieks, gan līdzjutējs, varēja izbaudīt sporta un atpūtas centra KOKLĪTES sarūpētās atrakcijas: ūdens katapultu blob un pastaigu bumbu, ko ikdienā var izmēģināt arī Saulkrastu pludmalē. Surf Pro puiši bija parūpējušies par lielisku skimborda šovu, izmantojot Soul Ramps konstrukcijas īpaši darinātas šim pasākumam. Viens no sacensību sponsoriem 17th, lai jautrība nebeigtu sākties, uzrīkoja apģērbu izsoli, kas izvērtās ne tikai par atraktīvu izpārdošanu, bet arī aizraujošu šovu.IMG_4726

Quiksilver Nordic Open Cup sacensību pārtraukumā, līdzjutēju balsis un atbalsts tika sniegts mazajiem velobraucējiem, kas stājās paši uz sava starta, lai līdzās cīņai par veiklākā un ātrākā velosipēdista titula iegūšanai „Sprīdīsu velobraucienā”, izcīnītu vērtīgās balvas, ko bija sarūpējis Veloserviss. Atskanot starta signālam, mazās kājeles darīja ko varēja, lai nokļūtu uz goda pjedestāla. Un tā jau drīz no visiem atrāvās uzvarētāju trijnieks, kur pa priekšu kā bulta šāvās 3gadīgais Kristers Oiguss, kam sekoja vienaudzis Viktors Madis Krūze, bet uzvarētāju trijnieku noslēdza divgadnieks Anderss Oiguss. Šo sacensību jaunākajam dalībniekam bija 1,3 gadi, un pie balvām tika visi, kas piedalījās.IMG_4704

Mazo braucēju iedvesmoti, drīz uz starta stājās arī velotriālisti, lai demonstrētu jau pavisam cita līmeņa cilvēka un velosipēda kopdarbības izcilos panākumus. Līdzās Karters.lv velotrialistu demonstrējumiem par cilvēka ķermeņa neizsmeļamajām spējām, atsākās arī sacensības uz ūdens, kur veikbordisti turpināja izpildīt dažādu sarežģītību trikus, vienlaicīgi, atbilstoši sacensību formātam, pievēršot uzmanību, ne tikai triku sarežģītībai, bet arī kopējai brauciena kompozīcijai un tā intensitātei. Tā demonstrējot, ka veikbords nav tikai sausi triki, bet tas ir sporta veids, kurā ir jāieliek dvēsele, izdoma, vienlaicīgi nododoties cīņai par medaļām, arī sniedzot baudījumu ikvienam vērotājam. Jāatdzīst, ka uzdevums bija grūts un ne visi tika veiksmīgi ar to galā. Bija vērojama spriedze līdz pat rezultātu paziņošanas brīdim. Tomēr, lai gaidīšanas process nebūtu tik mokošs, ūdenssporta klubs „Siguldas Bebri”, piedāvāja lielisku atslodzes kūri, kur ikviens varēja izmēģināt triku slēpes (figūrslēpes), savukārt velotriālistiem bija iespēja uzkāpt uz veikborda. Bet pirms svinīgās rezultātu paziņošanas visi ar elpas aizturi vēroja „Partizāņu ugunskurs” ūdensslēpotāju akrobātu paraugdemonstrējumus uz ūdens – trīsstāvīgu 10 cilvēku piramīdu, kurai, spriedzes palielināšanai, liktenis bija lēmis izdoties ne ar pirmo reizi.IMG_5194

Emocijām piepildīta pienāca arī svinīgā apbalvošanas ceremonija, kurā tika paziņoti visi sacensību uzvarētāji gan individuālā cīņā, gan komandu cīņā.

Bērnu grupā nepārspēta palika Eiropas bronzas medaļas ieguvēja Nikola Jurkeviča, Junioru Zēnu grupā veiksmīgi savu sezonu noslēdza Mārtiņš Veinbergs, pārspējot Jāni Sīpolu, šīs grupas līdzšinējo līderi, bet Junioru vīriešu grupā sava neatlaidīgā darba augļus varēja baudīt Artūrs Krūze. Junioru sieviešu grupā savu līderes pozīciju nezaudēja arī šīgada Eiropas vicečempione Maija Kučinska. Bet sieviešu grupā uzvaru izbaudīja Lauma Ildena un vīriešu grupā Vadims Makars. Savukārt meistaru grupās augstāko godalgu ieguva Krūzes klana pārstāvji Dzintra Krūze un Juris Krūze. Līdzās titulam braucēji ieguva arī vērtīgās balvas no leģendārā Quiksilver, jaunā Latvijas apģērbu zīmola 17th, Vingrošanas Olimpiskā centra un Ādažu kultūras centra. Bet spēcīgākas komandas kauss nonāca veikborda Kluba Promobius īpašumā.

IMG_5255Jau visas sezonas garumā veikborda klubs Promobius, kā atzīst tās pārstāvis Oskars Krūze, mērķtiecīgi bija virzījies uz stabilas komandas izveidi un sezonas noslēgumā iegūtais kauss ir loģisks cītīga darba rezultāts. Uz šīs nots arī var noslēgties pasākuma atskats. Vienlaikus, lai tas ir arī vēlējums ikvienam klubam un individuālajam braucējam, jo sezona nebeidzas nekad un no Tava ieguldītā darba savā attīstībā, kā veikbordistam jau šodien, būs atkarīgi Tavi panākumi jaunajā sacensību sezonā.

Paldies arī sacensību atbalstītājiem un visiem ,kas pielika savu nesavtīgo roku, lai jau ceturto gadu pēc kārtas sagādātu svētkus visiem Latvijas veikborda cienītājiem. Redzēsim kāds būs Ziemeļu kauss 2011. gadā, kad tas notiks jau nozīmīgo 5. reizi.

Bet seko līdzi jaunumiem ūdens sporta portālā www.1080.lv , jo jau drīzumā Tevi gaida veikborda atvasara.

About Latvijas Ūdens slēpošanas un veikborda federācija