1080 komandas veikbordisti pārstāv Latviju EAME 2009 Eiropas čempionātā veikbordā

2009. gadā no  4. – 9. augustam Portugālē norisinājās Eiropas čempionāts veikbordā aiz laivas 2009, kur pirmo reizi Latvijas vēsturē startēja mūsu valsts sportisti.
Uz sacensībām devās divi labākie Latvijas juniori, Lauma Ildena, kas startēja Junioru sieviešu grupā un Didzis Gailītis, Junioru vīriešu grupas braucējs.
Pirmais uz starta stājās Didzis Gailītis. Spriedze un atbildības sajūta startēt pirmajam Latvietim tik augsta mēroga sacensības, šoreiz Didzim ņēma virsroku un kvalifikācijas brauciens izrādījās gaužām neveiksmīgs. Pēc tā arī pats braucējs jutās pievīlis ne tikai tos, kas lika lielas cerības uz viņu un savus atbalstītājus, bet arī pats sevi. Tomēr ar to Didzim sacensības nebeidzas, jo tiks dota vēl viena iespēja cīnīties par labāku vietu. Katras grupas ietvaros braucēji ir sadalīti apakšgrupās, kur no katras apakšgrupas 2 labākie kvalificējas pusfinālam. Tie, kuriem neizdodas kvalificēties uz reiz, tiek dota otra iespēja, braucējiem startējot jaunās apakšgrupās,  no kurām 2 labākie kvalificējas pusfinālam. Didzim diemžēl neizdevās izkļūt no apakšgrupas un tomēr kopvērtējumā izdevās ierindoties 19.vietā no 23.
Jāatzīmē, ka junioru vīriešu grupas līmenis ir augsts un konkurence bija ļoti sīva. Startējot tāda mēroga sacensībās nepalikt pēdējajam, jau ir liels sasniegums it sevišķi, ja izdodas apsteigt tādu valstu braucējus, kur veikbords ir soli priekšā.
Lauma Ildena, kā daudz pieredzējušāka sportiste spēja pēc kvalifikācijas brauciena ierindoties 3. vietā, automātiski iekļūstot pusfinālā. Finālbraucienos neveiksmīgi veikts triks un kritiens, izsita Laumu no līdzsvara un atņēma tik ļoti nepieciešamos punktus, lai noturētos trijniekā un ļāva tomēr sīvākajai konkurentei Anastasiai Rjabošapkai no Krievijas atmest Laumu uz 4. vietu. Būšana tuvu goda pjedestālam, protams, izsauca asaras un tomēr, pirmajiem Latvijas veikbordistiem Eiropā izdevās godam pārstāvēt valsti. Un galvenais pieteikt sevi Eiropas veikbordistu vidū.

About Latvijas Ūdens slēpošanas un veikborda federācija